Gtk+ 1.3.x - en to ms translation catalogue (194 entries)

en: A pointer to the pixel data of the pixbuf
ms: Satu penuding ke data piksel pixbuf

en: ANI image was truncated or incomplete.
ms: Imej ANI telah dipangkas atau tidak selesai.

en: BMP image has bogus header data
ms: Imej BMP mempunyai data pengepala tipu

en: BMP image has oversize palette
ms: Imej BMP mempunyai palet terlebih saiz

en: BMP image has unsupported depth
ms: Imej BMP mempunyai kedalaman tidak disokong

en: BMP image has unsupported header size
ms: Imej BMP mempunyai saiz pengepala tidak disokong

en: BMP image width too large
ms: Lebar imej BMP terlalu besar

en: Bits per Sample
ms: Bit per Sampel

en: Bits per channel of PNG image is invalid.
ms: Bit per saluran bagi Imej PNG adalah tidak sah.

en: Bits per channel of transformed PNG is not 8.
ms: Bit per saluran bagi PNG adalah bukan 8.

en: Cannot allocate TGA header memory
ms: Tidak dapat peruntuk ingatan pengepala TGA

en: Cannot allocate colormap
ms: Tidak dapat peruntuk peta warna

en: Cannot allocate memory for TGA context struct
ms: Tidak dapat peruntuk ingatan untuk struktur konteks TGA

en: Cannot allocate memory for loading PNM image
ms: Tidak dapat peruntuk ingatan untuk memuatkan imej PNM

en: Cannot allocate memory for loading XPM image
ms: Tidak dapat peruntuk ingatan untuk memuatkan imej XPM

en: Cannot allocate new pixbuf
ms: Tidak dapat peruntuk pixbuf baharu

en: Cannot read XPM colormap
ms: Tidak dapat membaca peta warna XPM

en: Color profile has invalid length %d.
ms: Profil warna mempunyai panjang %d yang tidak sah.

en: Color profile has invalid length “%u”.
ms: Profil warna mempunyai panjang "%u" yang tidak sah.

en: Colorspace
ms: Ruang warna

en: Compressed icons are not supported
ms: Ikon termampat adalah tidak disokong

en: Could not allocate memory: %s
ms: Tidak dapat peruntukkan ingatan: %s

en: Could not create stream: %s
ms: Tidak dapat mencipta strim: %s

en: Could not decode ICNS file
ms: Tidak dapat menyahkod fail ICNS

en: Could not get image height (bad TIFF file)
ms: Tidak memperoleh tinggi imej (fail TIFF teruk)

en: Could not get image width (bad TIFF file)
ms: Tidak memperoleh lebar imej (fail TIFF teruk)

en: Could not read from stream: %s
ms: Tidak dapat membaca dari strim: %s

en: Could not seek stream: %s
ms: Tidak dapat menjangkau strim: %s

en: Couldn’t allocate memory for color profile
ms: Tidak dapat peruntuk ingatan untuk profil warna

en: Couldn’t allocate memory for loading JPEG file
ms: Tidak dapat peruntuk ingatan untuk memuatkan fail JPEG

en: Couldn’t allocate memory for loading PNG
ms: Tidak dapat peruntuk ingatan untuk memuatkan fail PNG

en: Couldn’t allocate memory for saving BMP file
ms: Tidak dapat peruntuk ingatan untuk menyimpan fail BMP

en: Couldn’t allocate memory for stream
ms: Tidak dapat peruntuk ingatan untuk strim

en: Couldn’t allocate memory to buffer image data
ms: Tidak dapat peruntuk ingatan ke data imej penimbal

en: Couldn’t decode image
ms: Tidak dapat menyahkod imej

en: Couldn’t load bitmap
ms: Tidak dapat memuatkan peta bit

en: Couldn’t load metafile
ms: Tidak dapat memuatkan fail meta

en: Couldn’t recognize the image file format for file “%s”
ms: Tidak dapat mengenal pasti format fail imej untuk fail "%s"

en: Couldn’t save
ms: Tidak dapat simpan

en: Couldn’t write to BMP file
ms: Tidak dapat menulis ke fail BMP

en: Couldn’t write to TIFF file
ms: Tidak dapat menulis fail TIFF

en: Cursor hotspot outside image
ms: Kawasan khas kursor di luar imej

en: Dimensions do not match data
ms: Dimensi tidak sepadan dengan data

en: Dimensions of TIFF image too large
ms: Dimensi bagi imej TIFF terlalu besar

en: Error interpreting JPEG image file (%s)
ms: Ralat mentafsirkan fail imej JPEG (%s)

en: Error reading ICNS image: %s
ms: Ralat membaca imej ICNS: %s

en: Error while decoding colormap
ms: Ralat ketika menyahkod peta warna

en: Error writing to image file: %s
ms: Ralat ketika menulis ke fail imej: %s

en: Error writing to image stream
ms: Ralat ketika menulis ke strim imej

en: Failed to allocate %d byte for file read buffer | Failed to allocate %d bytes for file read buffer
ms[0]: Gagal memperuntuk %d bait untuk penimbal baca fail
ms[1]: Gagal memperuntuk %d bait untuk penimbal baca fail

en: Failed to allocate QTIF context structure.
ms: Gagal peruntuk struktur konteks QTIF.

en: Failed to close “%s” while writing image, all data may not have been saved: %s
ms: Gagal menutup "%s" ketika menulis imej, semua data mungkin tidak disimpan: %s

en: Failed to create GdkPixbufLoader object.
ms: Gagal mencipta objek GdkPixbufLoader.

en: Failed to find an image data atom.
ms: Gagal mencari satu atom data imej.

en: Failed to load RGB data from TIFF file
ms: Gagal memuatkan data RGB daripada fail TIFF

en: Failed to load TIFF image
ms: Gagal memuatkan imej TIFF

en: Failed to load animation “%s”: reason not known, probably a corrupt animation file
ms: Gagal memuatkan animasi "%s": sebab tidak diketahui, mungkin satu fail animasi telah rosak

en: Failed to load image “%s”: %s
ms: Gagal memuatkan imej "%s": %s

en: Failed to load image “%s”: reason not known, probably a corrupt image file
ms: Gagal memuatkan imej "%s": sebab tidak diketahui, mungkin satu fail imej telah rosak

en: Failed to open TIFF image
ms: Gagal membuka imej TIFF

en: Failed to open file “%s”: %s
ms: Gagal membuka fail "%s": %s

en: Failed to open temporary file
ms: Gagal membuka fail sementara

en: Failed to open “%s” for writing: %s
ms: Gagal membuka "%s" untuk menulis: %s

en: Failed to read QTIF header
ms: Gagal membaca pengepala QTIF

en: Failed to read from temporary file
ms: Gagal membaca daripada fail sementara

en: Failed to save TIFF image
ms: Gagal menyimpan imej TIFF

en: Failed to skip the next %d byte with seek(). | Failed to skip the next %d bytes with seek().
ms[0]: Gagal melangkau %d bait berikutnya dengan seek().
ms[1]: Gagal melangkau %d bait berikutnya dengan seek().

en: Failed to write TIFF data
ms: Gagal menulis data TIFF

en: Failed to write to temporary file when loading XBM image
ms: Gagal menulis ke fail sementara ketika memuatkan imej XBM

en: Failed to write to temporary file when loading XPM image
ms: Gagal menulis fail sementara ketika memuatkan imej XPM

en: Failure reading GIF: %s
ms: Gagal membaca GIF: %s

en: Fatal error in PNG image file: %s
ms: Ralat mati dalam fail imej PNG: %s

en: Fatal error reading PNG image file
ms: Ralat mati ketika membaca fail imej PNG

en: Fatal error reading PNG image file: %s
ms: Ralat mati ketika membaca fail imej PNG: %s

en: File does not appear to be a GIF file
ms: Fail nampaknya bukan sebuah fail GIF

en: File error when reading QTIF atom: %s
ms: Ralat fail ketika membaca atom QTIF: %s

en: GIF file was missing some data (perhaps it was truncated somehow?)
ms: Fail GIF kehilangan sebahagian data (mungkin ia telah dipangkas?)

en: GIF image has no global colormap, and a frame inside it has no local colormap.
ms: Imej GIF tidak mempunyai peta warna sejagat, dan satu bingkai di dalamnya tiada peta warna setempat.

en: GIF image is corrupt (incorrect LZW compression)
ms: Imej GIF rosak (mampatan LZW tidak betul)

en: GIF image was truncated or incomplete.
ms: Imej GID telah dipangkas atau tidak selesai.

en: Has Alpha
ms: Mempunyai Alfa

en: Height
ms: Tinggi

en: ICO image was truncated or incomplete.
ms: Imej ICO telah dipangkas atau tidak selesai.

en: Image file “%s” contains no data
ms: Fail imej "%s" tidak mengandungi data

en: Image format unknown
ms: Format imej tidak diketahui

en: Image header corrupt
ms: Pengepala imej rosak

en: Image is too wide for BMP format.
ms: Imej terlalu lebar untuk format BMP.

en: Image pixel data corrupt
ms: Data piksel imej rosak

en: Image too large to be saved as ICO
ms: Imej terlalu besar untuk disimpan sebagai ICO

en: Image type currently not supported
ms: Jenis imej buat masa ini tidak disokong

en: Image type “%s” is not supported
ms: Jenis imej "%s" tidak disokong

en: Image-loading module %s does not export the proper interface; perhaps it’s from a different gdk-pixbuf version?
ms: Modul Image-loading %s tidak boleh mengeksport antara muka dengan baik; mungkin ianya daripada GTK versi lain?

en: Incremental loading of image type “%s” is not supported
ms: Pemuatan bertokokan jenis imej "%s" tidak disokong

en: Input file descriptor is NULL.
ms: Penerang fail input adalah NOL.

en: Insufficient memory to load PNG file
ms: Ingatan tidak mencukupi untuk memuatkan fail PNG

en: Insufficient memory to load PNM context struct
ms: Ingatan tidak mencukupi untuk memuatkan struktur konteks PNM

en: Insufficient memory to load PNM file
ms: Ingatan tidak mencukupi untuk memuatkan fail PNM

en: Insufficient memory to load XBM image file
ms: Ingatan tidak mencukupi untuk memuatkan fail imej XBM

en: Insufficient memory to load image, try exiting some applications to free memory
ms: Ingatan tidak mencukupi untuk memuatkan imej, cuba hentikan beberapa aplikasi untuk membebaskan ingatan

en: Insufficient memory to open JPEG 2000 file
ms: Ingatan tidak mencukupi untuk membuka fail JPEG 2000

en: Insufficient memory to open TIFF file
ms: Ingatan tidak mencukupi untuk membuka fail TIFF

en: Insufficient memory to save image into a buffer
ms: Ingatan tidak mencukupi untuk menyimpan imej ke dalam penimbal

en: Insufficient memory to save image to callback
ms: Ingatan tidak mencukupi untuk menyimpan imej ke panggil balik

en: Insufficient memory to store a %lu by %lu image; try exiting some applications to reduce memory usage
ms: Ingatan tidak mencukupi untuk menyimpan satu imej  %lu x %lu ; cuba hentikan beberapa aplikasi untuk mengurangkan penggunaan ingatan

en: Internal error: Image loader module “%s” failed to complete an operation, but didn’t give a reason for the failure
ms: Ralat dalaman: modul pemuat imej "%s" gagal menyelesaikan operasi, tetapi tidak memberi sebab atas kegagalannya

en: Invalid XBM file
ms: Fail XBM tidak sah

en: Invalid XPM header
ms: Pengepala XPM tidak sah

en: Invalid header in animation
ms: Pengepala tidak sah dalam animasi

en: Invalid header in icon
ms: Pengepala dalam ikon tidak sah

en: Invalid header in icon (%s)
ms: Pengepala dalam ikon tidak sah (%s)

en: JPEG quality must be a value between 0 and 100; value “%d” is not allowed.
ms: Kualiti JPEG mestilah antara nilai 0 hingga 100; nilai "%d" tidak dibenarkan.

en: JPEG quality must be a value between 0 and 100; value “%s” could not be parsed.
ms: Kualiti JPEG mestilah antara nilai 0 hingga 100; nilai "%s" tidak boleh dihuraikan.

en: JPEG x-dpi must be a value between 1 and 65535; value “%s” is not allowed.
ms: x-dpi JPEG mestilah antara nilai 1 hingga 65535; nilai "%s" tidak dibenarkan.

en: JPEG y-dpi must be a value between 1 and 65535; value “%s” is not allowed.
ms: y-dpi JPEG mestilah antara nilai 1 hingga 65535; nilai "%s" tidak dibenarkan.

en: Keys for PNG text chunks must be ASCII characters.
ms: Kunci untuk cebisan teks PNG mestilah aksara ASCII.

en: Keys for PNG text chunks must have at least 1 and at most 79 characters.
ms: Kunci untuk cebissan teks PNG mestilah sekurang-kurangnya 1, dan paling banyak ialah 79 aksara.

en: Loop
ms: Gelung

en: Malformed chunk in animation
ms: Cebisan cacat dalam animasi

en: Maximum color value in PNM file is 0
ms: Nilai warna maksimum dalam fail PNM ialah 0

en: Maximum color value in PNM file is too large
ms: Nilai warna maksimum dalam fail PNM adalah terlalu besar

en: No XPM header found
ms: Tiada pengepala XPM ditemui

en: Not all frames of the GIF image were loaded.
ms: Bukan semua bingkai imej GIF dimuatkan.

en: Not enough memory to load GIF file
ms: Ingatan tidak mencukupi untuk memuatkan fail GIF

en: Not enough memory to load ICO file
ms: Ingatan tidak mencukupi untuk memuatkan fail ICO

en: Not enough memory to load animation
ms: Ingatan tidak mencukupi untuk memuatkan animasi

en: Not enough memory to load bitmap image
ms: Ingatan tidak mencukupi untuk memuatkan imej peta bit

en: Not enough memory to load icon
ms: Ingatan tidak mencukupi untuk memuatkan ikon

en: Number of Channels
ms: Bilangan Saluran

en: PNG compression level must be a value between 0 and 9; value “%d” is not allowed.
ms: Aras pemampatan PNG mestilah antara nilai 0 hingga 9; nilai "%d" tidak dibenarkan.

en: PNG compression level must be a value between 0 and 9; value “%s” could not be parsed.
ms: Aras pemampatan PNG mestilah antara nilai 0 hingga 9; nilai "%s" tidak boleh dihuraikan.

en: PNG x-dpi must be greater than zero; value “%s” is not allowed.
ms: x-dpi PNG mestilah lebih besar daripada sifat; nilai "%s" tidak dibenarkan.

en: PNG y-dpi must be greater than zero; value “%s” is not allowed.
ms: y-dpi PNG mestilah lebih besar daripada sifat; nilai "%s" tidak dibenarkan.

en: PNM file has an image height of 0
ms: Fail PNM mempunyai ketinggian 0

en: PNM file has an image width of 0
ms: Fail PNM mempunyai lebar imej 0

en: PNM file has an incorrect initial byte
ms: Fail PNM mempunyai bait awalan yang salah

en: PNM file has an invalid height
ms: Fail PNM mempunyai tinggi tidak sah

en: PNM file has an invalid width
ms: Fail PNM mempunyai lebar tidak sah

en: PNM file is not in a recognized PNM subformat
ms: Fail PNM bukanlah subformat PNM yang dikenali

en: PNM image loader does not support this PNM subformat
ms: Pemuat imej PNM tidak menyokong subformat PNM ini

en: PNM loader expected to find an integer, but didn’t
ms: Pemuat PNM dijangkakan mencari satu integer, tetapi tidak berlaku

en: Pixel Bytes
ms: Bait Piksel

en: Pixels
ms: Piksel

en: Premature end-of-file encountered
ms: Penghujung-fail tidak matang dihadapi

en: Pseudocolor image does not contain a colormap
ms: Imej pseudo-warna tidak mengandungi satu peta warna

en: QTIF atom size too large (%d byte) | QTIF atom size too large (%d bytes)
ms[0]: Saiz atom QTIF terlalu besar (%d bait)
ms[1]: Saiz atom QTIF terlalu besar (%d bait)

en: Raw PNM formats require exactly one whitespace before sample data
ms: Format PNM rawak memerlukan tepat-tepat satu ruangputih sebelum data sampel

en: Raw PNM image type is invalid
ms: Jenis imej PNM mentah adalah tidak sah

en: Readonly pixel data
ms: Data piksel baca sahaja

en: Resulting GIF image has zero size
ms: Imej GIF yang terhasil bersaiz sifar

en: Rowstride
ms: Langkah baris

en: TGA image has invalid dimensions
ms: Imej TGA mempunyai dimensi tidak sah

en: TGA image type not supported
ms: Jenis imej TGA tidak disokong

en: TGA image was truncated or incomplete.
ms: Imej TGA telah dipangkas atau tidak selesai.

en: TIFF bits-per-sample doesn’t contain a supported value.
ms: Bit-per-sampel TIFF tidak mengandungi satu nilai yang disokong.

en: TIFF compression doesn’t refer to a valid codec.
ms: Pemampatan TIFF tidak merujuk pada satu kodeks yang sah.

en: TIFF x-dpi must be greater than zero; value “%s” is not allowed.
ms: x-dpi TIFF mestilah lebih besar daripada sifar; nilai "%s" tidak dibenarkan.

en: TIFF y-dpi must be greater than zero; value “%s” is not allowed.
ms: y-dpi TIFF mestilah lebih besar daripada sifar; nilai "%s" tidak dibenarkan.

en: The colorspace in which the samples are interpreted
ms: Ruang warna yang mana sampel ditafsirkan

en: The number of bits per sample
ms: Bilangan bit per sampel

en: The number of bytes between the start of a row and the start of the next row
ms: Bilangan bait antara permulaan satu baris dengan permulaan baris berikutnya

en: The number of columns of the pixbuf
ms: Bilangan lajur pixbuf

en: The number of rows of the pixbuf
ms: Bilangan baris pixbuf

en: The number of samples per pixel
ms: Bilangan sampel per piksel

en: This build of gdk-pixbuf does not support saving the image format: %s
ms: Binaan  gdk-pixbuf ini tidak menyokong penyimpanan format imej: %s

en: Topdown BMP images cannot be compressed
ms: Imej BMP atas dan bawah tidak dapat dimampatkan

en: Transformed JPEG has zero width or height.
ms: JPEG terjelma mempunyai lebar atau tinggi sifar.

en: Transformed JPEG2000 has zero width or height
ms: JPEG2000 terjelma mempunyai lebar atau tinggi sifar

en: Transformed PNG has unsupported number of channels, must be 3 or 4.
ms: PNG terjelma mempunyai bilangan saluran tidak disokong, mesti 3 atau 4.

en: Transformed PNG has zero width or height.
ms: PNG terjelma mempunyai lebar atau tinggi sifar.

en: Transformed PNG not RGB or RGBA.
ms: PNG terjelma bukan RGB atau RGBA.

en: Unable to load image-loading module: %s: %s
ms: Gagal memuatkan modul  image-loading: %s: %s

en: Unexpected bitdepth for colormap entries
ms: Bitdepth tidak jangka untuk masukan peta warna

en: Unexpected end of PNM image data
ms: Penamatan tidak jangka bagi data imej PNM

en: Unexpected icon chunk in animation
ms: Cebisan ikon tidak jangka dalam animasi

en: Unrecognized image file format
ms: Jenis format fail imej tidak dikenal pasti

en: Unsupported JPEG color space (%s)
ms: Ruang warna JPEG tidak disokong (%s)

en: Unsupported depth for ICO file: %d
ms: Kedalaman tidak disokong bagi fail ICO: %d

en: Unsupported icon type
ms: Jenis ikon tidak disokong

en: Unsupported image format for GDI+
ms: Format imej tidak disokong untuk GDI+

en: Unsupported number of color components (%d)
ms: Bilangan komponen warna tidak disokong (%d)

en: Value for PNG text chunk %s cannot be converted to ISO-8859-1 encoding.
ms: Nilai bagi cebisan teks PNG %s tidak dapat ditukarkan ke pengekodan ISO-8859-1.

en: Version %s of the GIF file format is not supported
ms: Versi %s bagi format fail GIF tidak disokong

en: Whether the animation should loop when it reaches the end
ms: Sama ada animasi patut diulang setelah ia mencapai penghujungnya

en: Whether the pixbuf has an alpha channel
ms: Sama ada pixbuf mempunyai satu saluran alfa

en: Width
ms: Lebar

en: Width or height of TIFF image is zero
ms: Lebar atau tinggi imej TIFF ialah sifar

en: XPM file has image height <= 0
ms: Fail XPM mempunyai tinggi imej <=0

en: XPM file has image width <= 0
ms: Fail XPM mempunyai lebar imej <=0

en: XPM file has invalid number of colors
ms: Fail XPM mempunyai bilangan warna yang tidak sah

en: XPM has invalid number of chars per pixel
ms: XPM mempunyai bilangan aksara per piksel yang tidak sah

en: failed to allocate image buffer of %u byte | failed to allocate image buffer of %u bytes
ms[0]: gagal memperuntuk penimbal imej bersaiz %u bait
ms[1]: gagal memperuntuk penimbal imej bersaiz %u bait

[ctx: image format]
en: MacOS X icon
ms: Ikon MacOS X

[ctx: image format]
en: Windows animated cursor
ms: Kursor beranimasi Windows

[ctx: image format]
en: Windows icon
ms: Ikon Windows
