Sphinx - en to sk translation catalogue (661 entries)

en: Cannot find source directory (%s)
sk: Nemožno nájsť zdrojový priečinok (%s)

en: Output directory (%s) is not a directory
sk: Výstupný adresár (%s) nie je adresár

en: Source directory and destination directory cannot be identical
sk: Zdrojový a cieľový priečinok nemôžu byť rovnaké

en: Running Sphinx v%s
sk: Spúšťanie Sphinx v%s

en: This project needs at least Sphinx v%s and therefore cannot be built with this version.
sk: Tento projekt vyžaduje aspoň Sphinx v%s a preto s touto verziou nemôže byť zostavený.

en: making output directory
sk: vytváranie výstupnej zložky

en: while setting up extension %s:
sk: pri nastavovaní rozšírenia %s:

en: 'setup' as currently defined in conf.py isn't a Python callable. Please modify its definition to make it a callable function. This is needed for conf.py to behave as a Sphinx extension.
sk: 'setup' definovaný v conf.py nie je funkciou. Prosím, upravte jeho definíciu tak, aby to bola funkcia. Je to potrebné, aby sa conf.py mohol správať ako rozšírenie Sphinx.

en: loading translations [%s]...
sk: načítanie prekladov [%s]…

en: done
sk: hotovo

en: not available for built-in messages
sk: nedostupné pre zabudované správy

en: loading pickled environment
sk: načítanie uloženého prostredia

en: failed: %s
sk: zlyhalo: %s

en: No builder selected, using default: html
sk: Nebol zvolený builder, bude použitý predvolený: html

en: succeeded
sk: úspešné

en: finished with problems
sk: dokončené sproblémami

en: build %s, %s warning (with warnings treated as errors).
sk: zostavenie %s, %s upozornenia/a (upozornenia považované za chyby).

en: build %s, %s warnings (with warnings treated as errors).
sk: zostavenie %s, %s upozornenia/a (upozornenia považované za chyby).

en: build %s, %s warning.
sk: zostavenie %s, %s upozornenie.

en: build %s, %s warnings.
sk: zostavenie %s, %s upozornenie/a.

en: build %s.
sk: zostavenie %s.

en: node class %r is already registered, its visitors will be overridden
sk: trieda uzla %r už je registrovaná, jej metódy (visitors) budú prepísané

en: directive %r is already registered, it will be overridden
sk: direktíva %r už je registrovaná, bude prepísaná

en: role %r is already registered, it will be overridden
sk: rola %r už je registrovaná, bude prepísaná

en: the %s extension does not declare if it is safe for parallel reading, assuming it isn't - please ask the extension author to check and make it explicit
sk: rozšírenie %s nedeklaruje, či je bezpečné pri paralelnom čítaní, predpokladá sa, že nie - prosím, požiadajte autora aby to skontroloval a explicitne to nastavil

en: the %s extension is not safe for parallel reading
sk: rozšírenie %s nie je bezpečné pre paralelné zostavenie

en: the %s extension does not declare if it is safe for parallel writing, assuming it isn't - please ask the extension author to check and make it explicit
sk: rozšírenie %s nedeklaruje, či je bezpečné pri paralelnom čítaní, predpokladáme, že nie je – prosím, požiadajte autora aby to skontroloval a explicitne to nastavil

en: the %s extension is not safe for parallel writing
sk: rozšírenie %s nie je bezpečné pre paralelné zostavenie

en: doing serial %s
sk: sériové spracovanie %s

en: config directory doesn't contain a conf.py file (%s)
sk: konfiguračný priečinok neobsahuje súbor conf.py (%s)

en: cannot override dictionary config setting %r, ignoring (use %r to set individual elements)
sk: nemožno prepísať slovník nastavenia %r, ignorované (použite %r na nastavenie jednotlivých prvkov)

en: invalid number %r for config value %r, ignoring
sk: neplatný počet %r pre konfiguračnú hodnotu %r, ignorované

en: cannot override config setting %r with unsupported type, ignoring
sk: nemožno prepísať konfiguračné nastavenie %r s nepodporovaným typom, ignorované

en: unknown config value %r in override, ignoring
sk: neznáma konfiguračná hodnota %r v prepísaní, ignorované

en: No such config value: %s
sk: Neznáma konfiguračná hodnota: %s

en: Config value %r already present
sk: Konfiguračná hodnota %r už existuje

en: There is a syntax error in your configuration file: %s
sk: Vo svojom konfiguračnom súbore máte chybu: %s

en: The configuration file (or one of the modules it imports) called sys.exit()
sk: Konfiguračný súbor (alebo jeden z modulov, ktoré importuje) volal sys.exit()

en: There is a programmable error in your configuration file:
    
    %s
sk: V konfiguračnom súbore je programová chyba:
    
    %s

en: The config value `source_suffix' expects a string, list of strings, or dictionary. But `%r' is given.
sk: Konfiguračná hodnota „source_suffix” očakáva reťazec, zoznam reťazcov alebo slovník, ale zadali ste „%r”.

en: Section %s
sk: Sekcia %s

en: Fig. %s
sk: Obr. %s

en: Table %s
sk: Tabuľka %s

en: Listing %s
sk: Výpis %s

en: The config value `{name}` has to be a one of {candidates}, but `{current}` is given.
sk: Konfiguračná hodnota `{name}` má byť jedno z {candidates}, ale je zadané `{current}`.

en: The config value `{name}' has type `{current.__name__}'; expected {permitted}.
sk: Konfiguračná hodnota `{name}' má typ `{current.__name__}'; očakávané {permitted}.

en: The config value `{name}' has type `{current.__name__}', defaults to `{default.__name__}'.
sk: Konfiguračná hodnota `{name}' má typ `{current.__name__}', predvolene `{default.__name__}'.

en: primary_domain %r not found, ignored.
sk: primary_domain %r nenájdená, ignorované.

en: Since v2.0, Sphinx uses "index" as root_doc by default. Please add "root_doc = 'contents'" to your conf.py.
sk: Od v2.0 Sphinx predvolene používa „index” ako root_doc. Prosím, pridajte „root_doc = 'contents'” do svojho conf.py.

en: Event %r already present
sk: Udalosť %r už existuje

en: Unknown event name: %s
sk: Neznáme meno udalosti %s

en: Handler %r for event %r threw an exception
sk: Obsluha %r udalosti %r vyvolala výnimku

en: The %s extension is required by needs_extensions settings, but it is not loaded.
sk: Rozšírenie %s je vyžadované nastavením needs_extensions, ale nie je načítané.

en: This project needs the extension %s at least in version %s and therefore cannot be built with the loaded version (%s).
sk: Tento projekt vyžaduje rozšírenie %s s verziou minimálne %s, a teda ho nemožno zostaviť s načítanou verziou (%s).

en: Pygments lexer name %r is not known
sk: Neznáme meno lexera Pygments %r

en: Could not lex literal_block as "%s". Highlighting skipped.
sk: Nemožno spracovať literal_block ako "%s". Zvýraznenie syntaxe preskočené.

en: multiple files found for the document "%s": %r
    Use %r for the build.
sk: nájdených viacero súborov pre dokument "%s": %r
    Na zostavenie použite %r.

en: document not readable. Ignored.
sk: dokument nie je čitateľný. Ignorované.

en: Builder class %s has no "name" attribute
sk: Trieda builder %s nemá atribút „name”

en: Builder %r already exists (in module %s)
sk: Builder %r už existuje (v module %s)

en: Builder name %s not registered or available through entry point
sk: Builder s menom %s nie je registrovaný ani dostupný cez vstupný bod

en: Builder name %s not registered
sk: Builder s menom %s nie je registrovaný

en: domain %s already registered
sk: doména %s už je zaregistrovaná

en: domain %s not yet registered
sk: doména %s ešte nie je zaregistrovaná

en: The %r directive is already registered to domain %s
sk: Direktíva %r už je registrovaná v doméne %s

en: The %r role is already registered to domain %s
sk: Rola %r už je registrovaná v doméne %s

en: The %r index is already registered to domain %s
sk: Index %r už je registrovaný v doméne %s

en: The %r object_type is already registered
sk:  object_type %r už je registrovaný

en: The %r crossref_type is already registered
sk: crossref_type %r už je registrovaný

en: source_suffix %r is already registered
sk: source_suffix %r  už je registrovaný

en: source_parser for %r is already registered
sk: source_parser pre %r už je registrovaný

en: Source parser for %s not registered
sk: Analyzátor pre %s nie je registrovaný

en: Translator for %r already exists
sk: Translator pre %r už existuje

en: enumerable_node %r already registered
sk: enumerable_node %r  už je registrovaný

en: the extension %r was already merged with Sphinx since version %s; this extension is ignored.
sk: rozšírenie %r bolo zlúčené so Sphinx od verzie %s; toto rozšírenie je ignorované.

en: Original exception:
sk: Pôvodná výnimka:

en: Could not import extension %s
sk: Nemožno importovať rozšírenie %s

en: extension %r has no setup() function; is it really a Sphinx extension module?
sk: rozšírenie %r nemá funkciu setup(); je to naozaj modul rozšírenia Sphinx?

en: The %s extension used by this project needs at least Sphinx v%s; it therefore cannot be built with this version.
sk: Rozšírenie %s použité týmto projektom vyžaduje aspoň Sphinx v%s; takže ho nemožno zostaviť s touto verziou.

en: extension %r returned an unsupported object from its setup() function; it should return None or a metadata dictionary
sk: rozšírenie %r vrátilo so svojej funkcie setup() nepodporovaný objekt; musí vrátiť None alebo slovník metadát

en: theme %r doesn't have "theme" setting
sk: téma %r nemá nastavenie „theme”

en: theme %r doesn't have "inherit" setting
sk: téma %r nemá nastavenie „inherit”

en: no theme named %r found, inherited by %r
sk: nebola nájdená téma s menom %r, dedená v %r

en: setting %s.%s occurs in none of the searched theme configs
sk: nastavenie %s.%s nenájdené v žiadnom z nastavení témy

en: unsupported theme option %r given
sk: zadaná nepodporovaná voľba témy %r

en: file %r on theme path is not a valid zipfile or contains no theme
sk: súbor %r v ceste témy nie je platný súbor ZIP alebo neobsahuje tému

en: sphinx_rtd_theme (< 0.3.0) found. It will not be available since Sphinx-6.0
sk: nájdená sphinx_rtd_theme (< 0.3.0). Táto nebude dostupná od Sphinx-6.0

en: no theme named %r found (missing theme.conf?)
sk: nebola nájdená téma  smenom %r (chýbajúci theme.conf?)

en: a suitable image for %s builder not found: %s (%s)
sk: vhodný obrázok pre zostavovač %s nenájdený: %s (%s)

en: a suitable image for %s builder not found: %s
sk: vhodný obrázok pre zostavovač %s nenájdený: %s

en: building [mo]:
sk: zostavenie [mo]:

en: writing output...
sk: zápis výstupu…

en: all of %d po files
sk: všetky z %d súborov po

en: targets for %d po files that are specified
sk: ciele pre %d po súborov, ktoré boli zadané

en: targets for %d po files that are out of date
sk: ciele pre %d po súborov, ktoré sú zastarané

en: all source files
sk: všetky zdrojové súbory

en: file %r given on command line is not under the source directory, ignoring
sk: súbor %r zadaný v príkazovom riadku nie je v zdrojovom adresári, ignorujem

en: file %r given on command line does not exist, ignoring
sk: súbor %r zadaný v príkazovom riadku neexistuje, ignorujem

en: %d source files given on command line
sk: %d zdrojové súbory zadané v príkazovom riadku

en: targets for %d source files that are out of date
sk: ciele pre %d zdrojových súborov, ktoré sú zastarané

en: building [%s]:
sk: zostavovanie [%s]:

en: looking for now-outdated files...
sk: hľadanie zastaraných súborov…

en: %d found
sk: %d nájdené

en: none found
sk: nenájdené

en: pickling environment
sk: ukladanie prostredia

en: checking consistency
sk: kontrolovanie konzistencie

en: no targets are out of date.
sk: žiadne ciele nie sú zastarané.

en: updating environment:
sk: aktualizácia prostredia:

en: %s added, %s changed, %s removed
sk: %s pridané, %s zmenené, %s odstránené

en: reading sources...
sk: čítanie zdrojov…

en: docnames to write: %s
sk: mená dokumentov na zapísanie: %s

en: preparing documents
sk: príprava dokumentov

en: duplicated ToC entry found: %s
sk: nájdená duplicitná položka Obsahu: %s

en: copying images...
sk: kopírovanie obrázkov…

en: cannot read image file %r: copying it instead
sk: nemožno čítať súbor obrázku %r: jeho kopírovanie namiesto toho

en: cannot copy image file %r: %s
sk: nemožno kopírovať súbor obrázka %r: %s

en: cannot write image file %r: %s
sk: nemožno zapísať súbor obrázka %r: %s

en: Pillow not found - copying image files
sk: Pillow nenájdené – kopírovanie súborov obrázkov

en: writing mimetype file...
sk: zapisovanie súboru mimetype…

en: writing META-INF/container.xml file...
sk: zapisovanie súboru META-INF/container.xml…

en: writing content.opf file...
sk: zapisovanie súboru content.opf...

en: unknown mimetype for %s, ignoring
sk: neznámy typ MIME pre %s, ignorovaný

en: writing toc.ncx file...
sk: zapisovanie súboru toc.ncx...

en: writing %s file...
sk: zapisovanie súboru %s…

en: The overview file is in %(outdir)s.
sk: Súbor prehľadu je v %(outdir)s.

en: no changes in version %s.
sk: žiadne zmeny vo verzii %s.

en: writing summary file...
sk: zapisovanie súboru prehľadu…

en: Builtins
sk: Zabudované funkcie

en: Module level
sk: Úroveň modulu

en: copying source files...
sk: kopírovanie zdrojových súborov…

en: could not read %r for changelog creation
sk: nemožno čítať %r na vytvorenie položky záznamu zmien

en: The dummy builder generates no files.
sk: Zostavovač dummy negeneruje žiadne súbory.

en: The ePub file is in %(outdir)s.
sk: Súbory ePub sú v %(outdir)s.

en: writing nav.xhtml file...
sk: zapisovanie súboru nav.xhtml...

en: conf value "epub_language" (or "language") should not be empty for EPUB3
sk: konfiguračná hodnota „epub_language” (alebo „language”) nesmie byť prázdna pri EPUB3

en: conf value "epub_uid" should be XML NAME for EPUB3
sk: konfiguračná hodnota „epub_uid” má byť XML NAME pre EPUB3

en: conf value "epub_title" (or "html_title") should not be empty for EPUB3
sk: konfiguračná hodnota „epub_title” (alebo „html_title”) nesmie byť prázdna pri EPUB3

en: conf value "epub_author" should not be empty for EPUB3
sk: konfiguračná hodnota „epub_author” nesmie byť prázdna pri EPUB3

en: conf value "epub_contributor" should not be empty for EPUB3
sk: konfiguračná hodnota „epub_contributor” nesmie byť prázdna pri EPUB3

en: conf value "epub_description" should not be empty for EPUB3
sk: konfiguračná hodnota „epub_description” nesmie byť prázdna pri EPUB3

en: conf value "epub_publisher" should not be empty for EPUB3
sk: konfiguračná hodnota „epub_publisher” nesmie byť prázdna pri EPUB3

en: conf value "epub_copyright" (or "copyright")should not be empty for EPUB3
sk: konfiguračná hodnota „epub_copyright” (alebo „copyright”) nesmie byť prázdna pri EPUB3

en: conf value "epub_identifier" should not be empty for EPUB3
sk: konfiguračná hodnota „epub_identifier” nesmie byť prázdna pri EPUB3

en: conf value "version" should not be empty for EPUB3
sk: konfiguračná hodnota „version” nesmie byť prázdna pri EPUB3

en: invalid css_file: %r, ignored
sk: neplatný css_file: %r, ignorovaný

en: The message catalogs are in %(outdir)s.
sk: Katalógy správ sú v %(outdir)s.

en: reading templates...
sk: čítanie šablón…

en: writing message catalogs...
sk: zapisovanie katalógov správ…

en: Look for any errors in the above output or in %(outdir)s/output.txt
sk: Hľadajte akékoľvek chyby v predošlom výstupe alebo v %(outdir)s/output.txt

en: broken link: %s (%s)
sk: poškodený odkaz: %s (%s)

en: Anchor '%s' not found
sk: Kotva „%s” nenájdená

en: The manual pages are in %(outdir)s.
sk: Manuálové stránky sú v %(outdir)s.

en: no "man_pages" config value found; no manual pages will be written
sk: nebola nájdená konfiguračná voľba „man_pages”; manuálové stránky nebudú zapísané

en: writing
sk: zapisovanie

en: "man_pages" config value references unknown document %s
sk: konfiguračná voľba „man_pages” odkazuje na neznámy dokument %s

en: The HTML page is in %(outdir)s.
sk: Stránky HTML sú v %(outdir)s.

en: assembling single document
sk: zostavovanie spoločného dokumentu

en: writing additional files
sk: zapisovanie dodatočných súborov

en: The Texinfo files are in %(outdir)s.
sk: Súbory Texinfo sú v %(outdir)s.

en: 
    Run 'make' in that directory to run these through makeinfo
    (use 'make info' here to do that automatically).
sk: 
    Spustite v tomto adresári 'make' na ich spustenie pomocou makeinfo
    (použite tu 'make info' aby to bolo spustené automaticky).

en: no "texinfo_documents" config value found; no documents will be written
sk: nebola nájdená konfiguračná voľba „texinfo_documents”; dokumenty nebudú zapísané

en: "texinfo_documents" config value references unknown document %s
sk: konfiguračná voľba „texinfo_documents” odkazuje na neznámy dokument %s

en: processing %s
sk: spracovanie %s

en: resolving references...
sk: riešenie odkazov…

en:  (in
sk: (v

en: copying Texinfo support files
sk: kopírovanie podporných súborov Texinfo

en: error writing file Makefile: %s
sk: chyba zápisu súboru Makefile: %s

en: The text files are in %(outdir)s.
sk: Textové súbory sú  v %(outdir)s.

en: error writing file %s: %s
sk: chyba zápisu súboru %s: %s

en: The XML files are in %(outdir)s.
sk: Súbory XML sú v %(outdir)s.

en: The pseudo-XML files are in %(outdir)s.
sk: Súbory pseudo-XML sú v %(outdir)s.

en: build info file is broken: %r
sk: súbor info zostavenia je poškodený: %r

en: The HTML pages are in %(outdir)s.
sk: Stránky HTML sú v %(outdir)s.

en: Failed to read build info file: %r
sk: Čítanie súboru zostavenia info zlyhalo: %r

en: %b %d, %Y
sk: %d. %b  %Y

en: General Index
sk: Všeobecný index

en: next
sk: ďalší

en: previous
sk: predošlý

en: generating indices
sk: generovanie indexov

en: writing additional pages
sk: zapisovanie dodatočných stránok

en: copying downloadable files...
sk: kopírovanie súborov na stiahnutie…

en: cannot copy downloadable file %r: %s
sk: nemožno kopírovať súbor na stiahnutie %r: %s

en: Failed to copy a file in html_static_file: %s: %r
sk: Kopírovanie súboru v html_static_file zlyhalo: %s: %r

en: copying static files
sk: kopírovanie statických súborov

en: cannot copy static file %r
sk: nemožno kopírovať statický súbor %r

en: copying extra files
sk: kopírovanie extra súborov

en: cannot copy extra file %r
sk: nemožno kopírovať extra súbor %r

en: Failed to write build info file: %r
sk: Zápis súboru zostavenia info zlyhal: %r

en: search index couldn't be loaded, but not all documents will be built: the index will be incomplete.
sk: index hľadania nemožno načítať, ale nebudú zostavované všetky dokumenty, takže index nebude kompletný.

en: page %s matches two patterns in html_sidebars: %r and %r
sk: stránka %s vyhovuje dvom vzorom v html_sidebars: %r a %r

en: a Unicode error occurred when rendering the page %s. Please make sure all config values that contain non-ASCII content are Unicode strings.
sk: pri spracovaní stránky %s nastala chyba Unicode. Prosím, zaistite, že všetky konfiguračné hodnoty, ktoré obsahujú nieASCII hodnotu sú reťazce Unicode.

en: An error happened in rendering the page %s.
    Reason: %r
sk: Nastala chyba pri spracovaní stránky %s.
    Príčina: %r

en: dumping object inventory
sk: generovanie inventára objektov…

en: dumping search index in %s
sk: generovanie indexu hľadania v %s

en: invalid js_file: %r, ignored
sk: neplatné js_file: %r, ignorované

en: Many math_renderers are registered. But no math_renderer is selected.
sk: Zaregistrovaných je viac math_renderer, ale žiadny nie je zvolený.

en: Unknown math_renderer %r is given.
sk: Zdaný neznámy math_renderer %r.

en: html_extra_path entry %r does not exist
sk: položka „html_extra_path entry” %r neexistuje

en: html_extra_path entry %r is placed inside outdir
sk: položka html_extra_path %r je umiestnené vo vnútri výstupného adresára

en: html_static_path entry %r does not exist
sk: položka „html_static_path” %r neexistuje

en: html_static_path entry %r is placed inside outdir
sk: položka html_static_path %r je umiestnené vo vnútri výstupného adresára

en: logo file %r does not exist
sk: súbor loga %r neexistuje

en: favicon file %r does not exist
sk: súbor favicon %r neexistuje

en: html_add_permalinks has been deprecated since v3.5.0. Please use html_permalinks and html_permalinks_icon instead.
sk: html_add_permalinks bolo označené za zastarané od v3.5.0. Prosím, použite namiesto toho html_permalinks a html_permalinks_icon.

en: %s %s documentation
sk: Dokumentácia %s %s

en: The LaTeX files are in %(outdir)s.
sk: Súbory LaTeX sú v %(outdir)s.

en: 
    Run 'make' in that directory to run these through (pdf)latex
    (use `make latexpdf' here to do that automatically).
sk: 
    Spustite v tomto adresári 'make' na ich spustenie pomocou  (pdf)latex
    (použite tu 'make latexpdf' aby to bolo spustené automaticky).

en: no "latex_documents" config value found; no documents will be written
sk: nebola nájdená konfiguračná voľba „latex_documents”; dokmenty nebudú zapísané

en: "latex_documents" config value references unknown document %s
sk: konfiguračná voľba „latex_documents” odkazuje na neznámy dokument %s

en: Release
sk: Vydanie

en: no Babel option known for language %r
sk: žiadna známa voľba Babel pre jazyk %r

en: copying TeX support files
sk: kopírovanie podporných súborov Tex

en: copying TeX support files...
sk: kopírovanie podporných súborov Tex…

en: copying additional files
sk: kopírovanie dodatočných súborov

en: Unknown configure key: latex_elements[%r], ignored.
sk: Neznámy konfiguračný kľúč: latex_elements[%r], ignorovaný.

en: Unknown theme option: latex_theme_options[%r], ignored.
sk: Neznáma voľba témy: latex_theme_options[%r], ignorovaná.

en: %r doesn't have "theme" setting
sk: %r nemá nastavenia „theme”

en: %r doesn't have "%s" setting
sk: téma %r nemá nastavenie „1%s”

en: Exception occurred while building, starting debugger:
sk: Počas zostavenia sa vyskytla výnimka, spúšťam ladenie:

en: Interrupted!
sk: Prerušené!

en: reST markup error:
sk: Chyba značky reST:

en: Encoding error:
sk: Chyba kódovania:

en: The full traceback has been saved in %s, if you want to report the issue to the developers.
sk: Úplný záznam chýb bol zapísaný v  %s, ak chcete nahlásiť problém vývojárom.

en: Recursion error:
sk: Chyba rekurzie:

en: This can happen with very large or deeply nested source files. You can carefully increase the default Python recursion limit of 1000 in conf.py with e.g.:
sk: Toto môže nastať s veľmi veľkými alebo príliš hlboko vnáranými zdrojovými súbormi. môžete opatrne zvýšiť predvolenú hodnotu limitu rekurzie Python z 1000 v conf.py, napr.:

en: Exception occurred:
sk: Nastala výnimka:

en: Please also report this if it was a user error, so that a better error message can be provided next time.
sk: Prosím, nahláste to, i keď to bola chyba používateľa, aby mohla byť nabudúce poskytnutá lepšia chybová správa.

en: A bug report can be filed in the tracker at <https://github.com/sphinx-doc/sphinx/issues>. Thanks!
sk: Hlásenie o chybe možno vyplniť na <https://github.com/sphinx-doc/sphinx/issues>. Ďakujeme!

en: job number should be a positive number
sk: počet úloh musí byť kladné číslo

en: 
    Generate documentation from source files.
    
    sphinx-build generates documentation from the files in SOURCEDIR and places it
    in OUTPUTDIR. It looks for 'conf.py' in SOURCEDIR for the configuration
    settings. The 'sphinx-quickstart' tool may be used to generate template files,
    including 'conf.py'
    
    sphinx-build can create documentation in different formats. A format is
    selected by specifying the builder name on the command line; it defaults to
    HTML. Builders can also perform other tasks related to documentation
    processing.
    
    By default, everything that is outdated is built. Output only for selected
    files can be built by specifying individual filenames.
sk: 
    Generuje dokumentáciu zo zdrojových súborov.
    
    sphinx-build generuje dokumentáciu zo súborov v SOURCEDIR a umiestni ju
    v OUTPUTDIR. Konfiguračné voľby hľadá v 'conf.py' v SOURCEDIR.
    Na generovanie súborov šablón, vrátane 'conf.py' možno použiť nástroj
    'sphinx-quickstart'
    
    sphinx-build dokáže vytvoriť dokumentáciu v rôznych formátoch. Formát je
    zvolený zadaním mena zostavovača v príkazovom riadku; predvolene
    HTML. Zostavovače môžu vykonávať aj iné úlohy, ktoré súvisia so spracovaním
    dokuemntácie.
    
    Predvolene je zostavené všetko, čo bolo zmenené. Výstup len zvolených súborov
    môže byť zostavený zadaním jednotlivých mien súborov.

en: path to documentation source files
sk: cesta k zdrojovým súborom dokumentácie

en: path to output directory
sk: cesta k výstupnej zložke

en: a list of specific files to rebuild. Ignored if -a is specified
sk: zoznam špecifických súborov na zostavenie, ignorovaný ak je použité -a

en: general options
sk: všeobecné voľby

en: builder to use (default: html)
sk: použitý zostavovač (predvolený: html)

en: write all files (default: only write new and changed files)
sk: zapísať všetky súbory (predvolene: zapísať len nové a zmenené súbory)

en: don't use a saved environment, always read all files
sk: nepoužívať uložené prostredie, vždy čítať všetky súbory

en: path for the cached environment and doctree files (default: OUTPUTDIR/.doctrees)
sk: cesta uloženého prostredia a súbory doctree (predvolene: OUTPUTDIR/.doctrees)

en: build in parallel with N processes where possible (special value "auto" will set N to cpu-count)
sk: zostaviť paralelne s N procesmi možné (špeciálna hodnota „auto” nastaví N na počet CPU)

en: path where configuration file (conf.py) is located (default: same as SOURCEDIR)
sk: cesta k adresáru s konfiguračným súborom (conf.py) (predvolene: rovnaké ako SOURCEDIR)

en: use no config file at all, only -D options
sk: vôbec nepoužiť konfiguračný súbor, len voľby -D

en: override a setting in configuration file
sk: prepíše nastavenie konfiguračného súboru

en: pass a value into HTML templates
sk: pošle hodnotu do šablón HTML

en: nit-picky mode, warn about all missing references
sk: hnidopichný režim, upozorniť na všetky chýbajúce prepojenia

en: console output options
sk: voľby výstupu konzoly

en: increase verbosity (can be repeated)
sk: zvýšiť rozvláčnosť (možno opakovať)

en: no output on stdout, just warnings on stderr
sk: žiadny výstup, len upozornenia na stderr

en: no output at all, not even warnings
sk: vôbec žiadny výstup, ani upozornenia

en: do emit colored output (default: auto-detect)
sk: generovať farebný výstup (predvolene: automaticky detegovať)

en: do not emit colored output (default: auto-detect)
sk: negenerovať farebný výstup (predvolene: automaticky detegovať)

en: write warnings (and errors) to given file
sk: zapísať varovania  (a chyby) do zadaného súboru

en: turn warnings into errors
sk: prepnúť upozornenia na chyby

en: with -W, keep going when getting warnings
sk: s -W, pokračovať po upozornení

en: show full traceback on exception
sk: pri výnimke zobraziť úplné chybové hlásenie

en: run Pdb on exception
sk: pri výnimke spustiť Pdb

en: cannot find files %r
sk: nemožno nájsť súbory %r

en: cannot combine -a option and filenames
sk: nemožno kombinovať voľbu -a a mená súborov

en: cannot open warning file %r: %s
sk: nemožno otvoriť súbor varovaní %r: %s

en: -D option argument must be in the form name=value
sk: argument voľby -D musí byť v tvare meno=hodnota

en: -A option argument must be in the form name=value
sk: argument voľby -A musí byť v tvare meno=hodnota

en: automatically insert docstrings from modules
sk: automaticky vložiť dokumentačné reťazce z modulov

en: automatically test code snippets in doctest blocks
sk: automaticky testovať kúsky kódu v blokoch dokumentačných reťazcov

en: link between Sphinx documentation of different projects
sk: prepojenie medzi dokumentáciou Sphinx rôznych modulov

en: write "todo" entries that can be shown or hidden on build
sk: písať položky „todo”, ktoré môžu byť zobrazené alebo skryté pri zostavení

en: include math, rendered as PNG or SVG images
sk: zahrnúť math, spracované ako obrázky PNG alebo SVG

en: include math, rendered in the browser by MathJax
sk: zahrnúť math, spracované prehliadačom pomocou MathJax

en: conditional inclusion of content based on config values
sk: podmienečné zahrnutie obsahu na základe konfiguračných volieb

en: include links to the source code of documented Python objects
sk: zahrnúť odkazy na zdrojový kód dokumentovaných objektov Python

en: create .nojekyll file to publish the document on GitHub pages
sk: vytvoriť súbor .nojekyll na publikovanie dokumentu na GitHub

en: Please enter a valid path name.
sk: Prosím, zadajte platnú cestu.

en: Please enter some text.
sk: Prosím, zadajte nejaký text.

en: Please enter one of %s.
sk: Prosím, zadajte jedno z 1%s.

en: Please enter either 'y' or 'n'.
sk: Prosím, zadajte buď 'y' alebo 'n'.

en: Please enter a file suffix, e.g. '.rst' or '.txt'.
sk: Prosím, zadajte príponu súboru, napr. '.rst' alebo '.txt'.

en: Welcome to the Sphinx %s quickstart utility.
sk: Vitajte v nástroji Sphinx %s quickstart.

en: Selected root path: %s
sk: Zvolená cesta koreňa: %s

en: Enter the root path for documentation.
sk: Zadajte cestu koreňa tejto dokumentácie.

en: Root path for the documentation
sk: Cesta koreňa dokumentácie

en: Error: an existing conf.py has been found in the selected root path.
sk: Chyba: nájdený existujúci conf.py v zadanej ceste koreňa.

en: sphinx-quickstart will not overwrite existing Sphinx projects.
sk: sphinx-quickstart neprepíše existujúce projekty Sphinx.

en: Please enter a new root path (or just Enter to exit)
sk: Prosím, zadajte novú cestu koreňa (alebo len Enter na skončenie)

en: You have two options for placing the build directory for Sphinx output.
    Either, you use a directory "_build" within the root path, or you separate
    "source" and "build" directories within the root path.
sk: Sú dve možnosti umiestnenia adresára zostavenia s výstupom Sphinx.
    Môžete použiť buď adresár „_build” v koreni alebo môžete mať oddelené
    adresáre „source” a „build” v ceste koreňa.

en: Separate source and build directories (y/n)
sk: Oddeliť zdrojový a výstupný adresár (y/n)

en: Inside the root directory, two more directories will be created; "_templates"
    for custom HTML templates and "_static" for custom stylesheets and other static
    files. You can enter another prefix (such as ".") to replace the underscore.
sk: V koreňovom adresári budú vytvorená dva ďalšie adresáre; "_templates"
    pre vlastné šablóny HTML a "_static" pre vlastné CSS a iné statické súbory
    Môžete zadať inú predponu (napr. „.”), ktorá nahradí podčiarkovník.

en: Name prefix for templates and static dir
sk: Predpona mena adresárov templates a static

en: The project name will occur in several places in the built documentation.
sk: Meno projektu bude na viacerých miestach zostavenej dokumentácie.

en: Project name
sk: Názov projektu

en: Author name(s)
sk: Meno(á) autora(ov)

en: Sphinx has the notion of a "version" and a "release" for the
    software. Each version can have multiple releases. For example, for
    Python the version is something like 2.5 or 3.0, while the release is
    something like 2.5.1 or 3.0a1. If you don't need this dual structure,
    just set both to the same value.
sk: Sphinx má predstavu o "version" a "release" softvéru. Každá
    verzia môže mať viacero vydaní. Napríklad, pre Python je verzia
    niečo ako 2.5 alebo 3.0, zatiaľčo vydanie je niečo ako 2.5.1
    alebo 3.0a1. Ak nepotrebuje dvojitú štruktúru, jednoducho nastavte
    oboje na rovnakú hodnotu.

en: Project version
sk: Verzia projektu

en: Project release
sk: Vydanie projektu

en: If the documents are to be written in a language other than English,
    you can select a language here by its language code. Sphinx will then
    translate text that it generates into that language.
    
    For a list of supported codes, see
    https://www.sphinx-doc.org/en/master/usage/configuration.html#confval-language.
sk: Ak má byť dokumentácia písaná v inom ako Anglickom jazyku,
    môžete tu zvoliť jazyk pomocou jeho kódu. Sphinx bude potom
    prekladať text, ktorý generuje, do tohoto jazyka.
    
    Zoznam podporovaných jazykov nájdete na
    https://www.sphinx-doc.org/en/master/usage/configuration.html#confval-language.

en: Project language
sk: Jazyk projektu

en: The file name suffix for source files. Commonly, this is either ".txt"
    or ".rst". Only files with this suffix are considered documents.
sk: Prípona mena zdrojových súborov. Zvyčajne to je buď „.txt”
    alebo „.rst”. Len súbory s touto príponou sú považované za dokumenty.

en: Source file suffix
sk: Prípona zdrojových súborov

en: One document is special in that it is considered the top node of the
    "contents tree", that is, it is the root of the hierarchical structure
    of the documents. Normally, this is "index", but if your "index"
    document is a custom template, you can also set this to another filename.
sk: Jeden dokument je špeciálny v tom, že je považovaný za vrcholový uzol
    „stromu obsahu”, čiže je to koreň hierarchickej štruktúry dokumentov.
    Bežne to je „index”, ale ak je Váš „index” vlastnou šablónou, môžete
    použiť aj iné meno súboru.

en: Name of your master document (without suffix)
sk: Meno hlavného dokumentu (bez prípony)

en: Error: the master file %s has already been found in the selected root path.
sk: Chyba: nájdený existujúci hlavný súbor %s v zadanej ceste koreňa.

en: sphinx-quickstart will not overwrite the existing file.
sk: sphinx-quickstart neprepíše existujúci súbor.

en: Please enter a new file name, or rename the existing file and press Enter
sk: Prosím, zadajte nové meno súboru alebo premenujte existujúci súbor a stlačte Enter

en: Indicate which of the following Sphinx extensions should be enabled:
sk: Informuje, ktoré z nasledujúcich rozšírení Sphinx majú byť zapnuté:

en: Note: imgmath and mathjax cannot be enabled at the same time. imgmath has been deselected.
sk: Pozor: imgmath a mathjax nemožno zapnúť naraz. výber imgmath bol zrušený.

en: A Makefile and a Windows command file can be generated for you so that you
    only have to run e.g. `make html' instead of invoking sphinx-build
    directly.
sk: Súbory Makefile a príkazový súbor Windows môže byť pre Vás vygenerovaný
    takže stačí spustiť napr. len `make html' namiesto priameho spúšťania sphinx-build.

en: Create Makefile? (y/n)
sk: Vytvoriť Makefile? (y/n)

en: Create Windows command file? (y/n)
sk: Vytvoriť príkazový súbor Windows? (y/n)

en: Creating file %s.
sk: Vytváranie súboru %s.

en: File %s already exists, skipping.
sk: Súbor %s už existuje, preskočené.

en: Finished: An initial directory structure has been created.
sk: Dokončené: Počiatočná štruktúra adresára bola vytvorená.

en: You should now populate your master file %s and create other documentation
    source files.
sk: Teraz môže vyplniť svoj hlavný súbor %s a vytvoriť ostatné zdrojové súbory
    dokumentácie.

en: Use the Makefile to build the docs, like so:
       make builder
sk: Na zostavenie dokumentácie použite Makefile, napr.:
       make builder

en: Use the sphinx-build command to build the docs, like so:
       sphinx-build -b builder %s %s
sk: Na zostavenie dokumentácie použite príkaz sphinx-build, napr.:
       sphinx-build -b builder %s %s

en: where "builder" is one of the supported builders, e.g. html, latex or linkcheck.
sk: kde „builder” je jeden z podporovaných formátov, napr. html, latex alebo linkcheck.

en: 
    Generate required files for a Sphinx project.
    
    sphinx-quickstart is an interactive tool that asks some questions about your
    project and then generates a complete documentation directory and sample
    Makefile to be used with sphinx-build.
sk: 
    Genereuje požadované súbory projektu Sphinx.
    
    sphinx-quickstart je interaktívny nástroj, ktorý kladie niekoľko otázok o  Vašom
    projekte a potom generuje kompletný adresár dokumentácie a vzorový
    Makefile, na použitie so sphinx-build.

en: quiet mode
sk: tichý režim

en: project root
sk: koreň projektu

en: Structure options
sk: Voľby štruktúry

en: if specified, separate source and build dirs
sk: ak je zadané, oddeliť zdrojový a výstupný adresár

en: if specified, create build dir under source dir
sk: ak je zadané, vytvoriť výstupný adresár v zdrojovom

en: replacement for dot in _templates etc.
sk: náhrada za bodku v _templates apod.

en: Project basic options
sk: Základné voľby projektu

en: project name
sk: názov projektu

en: author names
sk: mená autorov

en: version of project
sk: verzia projektu

en: release of project
sk: vydanie projektu

en: document language
sk: jazyk dokumentácie

en: source file suffix
sk: prípona zdrojových súborov

en: master document name
sk: meno hlavného dokumentu

en: use epub
sk: použiť epub

en: Extension options
sk: Voľby rozšírenia

en: enable %s extension
sk: zapnúť rozšírenie %s

en: enable arbitrary extensions
sk: zapnúť konkrétne rozšírenia

en: Makefile and Batchfile creation
sk: Vytvorenie Makefile a Batchfile

en: create makefile
sk: vytvoriť makefile

en: do not create makefile
sk: nevytvoriť makefile

en: create batchfile
sk: vytvoriť batchfile

en: do not create batchfile
sk: nevytvoriť batchfile

en: use make-mode for Makefile/make.bat
sk: použiť režim make pre Makefile/make.bat

en: do not use make-mode for Makefile/make.bat
sk: nepoužiť režim make pre Makefile/make.bat

en: Project templating
sk: Šablóny projektu

en: template directory for template files
sk: adresár šablóny pre súbory šablóny

en: define a template variable
sk: definovať premennú šablóny

en: "quiet" is specified, but any of "project" or "author" is not specified.
sk: bolo zadané „quiet”, ale nebol zadaný „project” alebo „author”.

en: Error: specified path is not a directory, or sphinx files already exist.
sk: Chyba: zadaná cesta nie je adresár alebo súbory sphinx už existujú.

en: sphinx-quickstart only generate into a empty directory. Please specify a new root path.
sk: sphinx-quickstart generuje len do prázdneho adresára. Prosím, zadajte novú cestu koreňa.

en: Invalid template variable: %s
sk: Neplatná premenná šablóny: %s

en: Invalid caption: %s
sk: Neplatný popis: %s

en: line number spec is out of range(1-%d): %r
sk: špecifikácia čísla riadku je mimo rozsahu (1-%d): %r

en: Cannot use both "%s" and "%s" options
sk: Nemožno použiť obe voľby „%s” a „%s”

en: Include file %r not found or reading it failed
sk: Súbor na vloženie %r nebol nájdený alebo zlyhalo jeho čítanie

en: Encoding %r used for reading included file %r seems to be wrong, try giving an :encoding: option
sk: Kódovanie %r použité pri čítaní vloženého súboru %r vyzerá ako zlé, skúste zadať voľbu :encoding:

en: Object named %r not found in include file %r
sk: Objekt s menom %r nebol nájdený vo vloženom súbore %r

en: Cannot use "lineno-match" with a disjoint set of "lines"
sk: Nemožno použiť „lineno-match” s rozdelenou množinou „lines”

en: Line spec %r: no lines pulled from include file %r
sk: Riadok %r: žiadne riadky z vloženého súboru %r

en: toctree contains reference to excluded document %r
sk: strom obsahu obsahuje odkaz na vylúčený dokument %r

en: toctree contains reference to nonexisting document %r
sk: strom obsahu obsahuje odkaz na neexistujúci dokument %r

en: Section author:
sk: Autor sekcie:

en: Module author:
sk: Autor modulu:

en: Code author:
sk: Autor kódu:

en: Author:
sk: Autor:

en: ":file:" option for csv-table directive now recognizes an absolute path as a relative path from source directory. Please update your document.
sk: voľba ":file:" direktívy csv-table teraz rozpoznáva absolútnu cestu ako relatívnu k zdrojovému adresáru. Prosím, aktualizujte svoj dokument.

en: Duplicate C declaration, also defined at %s:%s.
    Declaration is '.. c:%s:: %s'.
sk: Duplicitná deklarácia C, definovaná aj v %s:%s.
    Deklarácia je '.. c:%s:: %s'.

en: Parameters
sk: Parametre

en: Returns
sk: Vracia

en: Return type
sk: Návratový typ

en: member
sk: člen

en: variable
sk: premenná

en: function
sk: funkcia

en: macro
sk: makro

en: enumerator
sk: enumerátor

en: type
sk: typ

en: function parameter
sk: parameter funkcie

en: New in version %s
sk: Nové vo verzii %s

en: Changed in version %s
sk: Zmenené vo verzii %s

en: Deprecated since version %s
sk: Zastarané od verzie %s

en: duplicate citation %s, other instance in %s
sk: duplicitná citácia  %s, ďalší výskyt v %s

en: Citation [%s] is not referenced.
sk: Citácia [%s] nie je odkazovaná.

en: Duplicate C++ declaration, also defined at %s:%s.
    Declaration is '.. cpp:%s:: %s'.
sk: Duplicitná deklarácia C++, definovaná aj v %s:%s.
    Deklarácia je '.. cpp:%s:: %s'.

en: Template Parameters
sk: Parametre šablóny

en: Throws
sk: Vyvoláva

en: class
sk: trieda

en: concept
sk: koncept

en: template parameter
sk: parameter šablóny

en: %s() (built-in function)
sk: %s() (zabudovaná funkcia)

en: %s() (%s method)
sk: %s() (metóda %s)

en: %s() (class)
sk: %s() (trieda)

en: %s (global variable or constant)
sk: %s (globálna premenná alebo konštanta)

en: %s (%s attribute)
sk: %s (atribút %s)

en: Arguments
sk: Argumenty

en: %s (module)
sk: %s (modul)

en: method
sk: metóda

en: data
sk: dáta

en: attribute
sk: atribút

en: module
sk: modul

en: duplicate %s description of %s, other %s in %s
sk: duplicitný %s popis %s, ďalší výskyt%s v %s

en: duplicate label of equation %s, other instance in %s
sk: duplicitná menovka vzorca %s, ďalší výskyt v %s

en: Invalid math_eqref_format: %r
sk: neplatný math_eqref_format: %r

en: keyword
sk: kľúč. slovo

en: operator
sk: operátor

en: object
sk: objekt

en: exception
sk: výnimka

en: statement
sk: príkaz

en: built-in function
sk: zabudovaná funkcia

en: Variables
sk: Premenné

en: Raises
sk: Vyzdvihuje

en: %s() (in module %s)
sk: %s() (v module %s)

en: %s (in module %s)
sk: %s (v module %s)

en: %s (built-in variable)
sk: %s (zabudovaná premenná)

en: %s (built-in class)
sk: %s (zabudovaná trieda)

en: %s (class in %s)
sk: %s (trieda v %s)

en: %s() (%s class method)
sk: %s() (metóda triedy %s)

en: %s (%s property)
sk: %s (vlastnosť %s)

en: %s() (%s static method)
sk: %s() (statická metóda %s)

en: Python Module Index
sk: Index modulov Python

en: modules
sk: moduly

en: Deprecated
sk: Zastarané

en: class method
sk: metóda triedy

en: static method
sk: statická metóda

en: property
sk: vlastnosť

en: duplicate object description of %s, other instance in %s, use :noindex: for one of them
sk: duplicitný popis objektu  %s, ďalší výskyt v %s, použite :noindex: pre jeden z nich

en: more than one target found for cross-reference %r: %s
sk: nájdený viac ako jeden cieľ krížového odkazu %r: %s

en:  (deprecated)
sk:  (zastarané)

en: %s (directive)
sk: %s (direktíva)

en: :%s: (directive option)
sk: %s (voľba direktívy)

en: %s (role)
sk: %s (rola)

en: directive
sk: direktíva

en: role
sk: rola

en: duplicate description of %s %s, other instance in %s
sk: duplicitný popis %s %s, ďalší výskyt v %s

en: environment variable; %s
sk: premenná prostredia; %s

en: Malformed option description %r, should look like "opt", "-opt args", "--opt args", "/opt args" or "+opt args"
sk: Nesprávny popis voľby %r, má vyzerať ako „opt”, „-opt argumenty”, „--opt argumenty”, „/opt argumenty” alebo „+opt argumenty”

en: %s command line option
sk: %s voľba príkazového riadka

en: command line option
sk: voľba príkazového riadka

en: glossary term must be preceded by empty line
sk: položke glosára musí predchádzať prázdny riadok

en: glossary terms must not be separated by empty lines
sk: položky glosára nesmú byť oddelené prázdnymi riadkami

en: glossary seems to be misformatted, check indentation
sk: glosár vyzerá byť zle naformátovaný, skontrolujte odsadenie

en: glossary term
sk: termín glosára

en: grammar token
sk: jazykový token

en: reference label
sk: menovka odkazu

en: environment variable
sk: premenná prostredia

en: program option
sk: voľba programu

en: document
sk: dokument

en: Module Index
sk: Index modulov

en: Search Page
sk: Stránka hľadania

en: duplicate label %s, other instance in %s
sk: duplicitná menovka  %s, ďalší výskyt v %s

en: duplicate %s description of %s, other instance in %s
sk: duplicitný %s popis %s, ďalší výskyt v %s

en: numfig is disabled. :numref: is ignored.
sk: numfig je vypnutý, :numref: je ignorované.

en: Failed to create a cross reference. Any number is not assigned: %s
sk: Zlyhalo vytvorenie krížového odkazu. Nie je priradené žiadne číslo: %s

en: the link has no caption: %s
sk: odkaz nemá popisok: %s

en: invalid numfig_format: %s (%r)
sk: neplatný numfig_format: %s (%r)

en: invalid numfig_format: %s
sk: neplatný numfig_format: %s

en: new config
sk: nová konfigurácia

en: config changed
sk: zmenená konfigurácia

en: extensions changed
sk: zmenené rozšírenie

en: build environment version not current
sk: prostredie zostavenia nie je aktuálne

en: source directory has changed
sk: zdrojový adresár zmenený

en: This environment is incompatible with the selected builder, please choose another doctree directory.
sk: Toto prostredie nie je kompatibilné zo zvoleným zostavovačom, prosím, zvoľte iný adresár doctree.

en: Failed to scan documents in %s: %r
sk: Zlyhalo skenovanie dokumentov v %s: %r

en: Domain %r is not registered
sk: Doména %r nie je zaregistrovaná

en: self referenced toctree found. Ignored.
sk: nájdený na seba odkazujúci strom obsahu. Ignorované.

en: document isn't included in any toctree
sk: dokument nie je zahrnutý v žiadnom strome obsahu

en: see %s
sk: viď %s

en: see also %s
sk: viď aj %s

en: unknown index entry type %r
sk: neznámy typ položky indexu %r

en: Symbols
sk: Symboly

en: circular toctree references detected, ignoring: %s <- %s
sk: zistený cirkulárny odkaz stromu obsahu, ignorované: %s <- %s

en: toctree contains reference to document %r that doesn't have a title: no link will be generated
sk: strom obsahu obsahuje odkaz na dokument %r, ktorý nemá názov, odkaz nebude generovaný

en: image file not readable: %s
sk: súbor obrázku nemožno čítať: %s

en: image file %s not readable: %s
sk:  Súbor obrázku %s nemožno čítať: %s

en: download file not readable: %s
sk: súbor na stiahnutie nemožno čítať: %s

en: %s is already assigned section numbers (nested numbered toctree?)
sk: %s už je priradené číslo sekcie (vnorený číslovaný strom obsahu?)

en: path to module to document
sk: cesta k dokumentovanému modulu

en: directory to place all output
sk: adresár umiestnenia výstupu

en: maximum depth of submodules to show in the TOC (default: 4)
sk: maximálna hĺbka submodulov, ktorá má byť zobrazená v obsahu (predvolene: 4)

en: overwrite existing files
sk: prepísať existujúce súbory

en: follow symbolic links. Powerful when combined with collective.recipe.omelette.
sk: nasledovať symbolické odkazy. Vhodné v kombinácii s collective.recipe.omelette.

en: run the script without creating files
sk: spustí skript bez vytvorenia súborov

en: put documentation for each module on its own page
sk: umiestniť dokumentáciu každého modulu vo vlastnej stránke

en: include "_private" modules
sk: zahrnúť ”_súkromné” moduly

en: filename of table of contents (default: modules)
sk: meno súboru obsahu (predvolene: modules)

en: don't create a table of contents file
sk: nevytvárať súbor obsahu

en: put module documentation before submodule documentation
sk: vložiť dokumentáciu modulu pred dokumentáciou submodulu

en: interpret module paths according to PEP-0420 implicit namespaces specification
sk: interpretovať cesty modulov v zmysle implicitnej špecifikácie menných priestorov PEP-0420

en: file suffix (default: rst)
sk: prípona súboru (predvolene: rst)

en: generate a full project with sphinx-quickstart
sk: generovať úplný projekt pomocou sphinx-quickstart

en: append module_path to sys.path, used when --full is given
sk: pripojiť module_path do sys.path, použité pri --full

en: project name (default: root module name)
sk: meno projektu (predvolene: meno koreňového modulu)

en: project author(s), used when --full is given
sk: autor(i) projektu, použité pri --full

en: project version, used when --full is given
sk: verzia projektu, použité pri --full

en: project release, used when --full is given, defaults to --doc-version
sk: vydanie projektu, použité pri --full, predvolene --doc-version

en: extension options
sk: voľby rozšírenia

en: %s is not a directory.
sk: %s nie je adresár.

en: invalid regex %r in %s
sk: neplatný regulárny výraz %r v %s

en: invalid regex %r in coverage_c_regexes
sk: neplatný regulárny výraz %r v coverage_c_regexes

en: undocumented c api: %s [%s] in file %s
sk: nedokumentované API C: %s [%s] v súbore %s

en: module %s could not be imported: %s
sk: modul %s nemožno importovať: %s

en: undocumented python function: %s :: %s
sk: nedokumentovaná funkcia Python: %s :: %s

en: undocumented python class: %s :: %s
sk: nedokumentovaná trieda Python: %s :: %s

en: undocumented python method: %s :: %s :: %s
sk: nedokumentovaná metóda Python: %s :: %s :: %s

en: missing '+' or '-' in '%s' option.
sk: chýbajúce „+” alebo „-” vo voľbe „%s”.

en: '%s' is not a valid option.
sk: '%s' nie je platná voľba.

en: '%s' is not a valid pyversion option
sk: „%s” nie je platná voľba pyversion

en: invalid TestCode type
sk: neplatný typ TestCode

en: Graphviz directive cannot have both content and a filename argument
sk: Direktíva graphviz nemôže mať naraz argumenty content a filename

en: External Graphviz file %r not found or reading it failed
sk: Externý súbor Graphviz %r nebol nájdený alebo zlyhalo jeho čítanie

en: Ignoring "graphviz" directive without content.
sk: Ignorovaná direktíva „graphviz” bez obsahu.

en: dot did not produce an output file:
    [stderr]
    %r
    [stdout]
    %r
sk: dot nevytvoril výstupný súbor:
    [stderr]
    %r
    [stdout]
    %r

en: dot command %r cannot be run (needed for graphviz output), check the graphviz_dot setting
sk: príkaz dot %r nemožno spustiť (nutný kvôli výstupu graphviz), skontrolujte nastavenie graphviz_dot

en: dot exited with error:
    [stderr]
    %r
    [stdout]
    %r
sk: dot skončil chybou:
    [stderr]
    %r
    [stdout]
    %r

en: graphviz_output_format must be one of 'png', 'svg', but is %r
sk: graphviz_output_format musí byť „png” alebo „svg”, ale je %r

en: dot code %r: %s
sk: kód dot %r: %s

en: [graph: %s]
sk: [graf: %s]

en: [graph]
sk: [graf]

en: convert exited with error:
    [stderr]
    %r
    [stdout]
    %r
sk: convert skončil chybou:
    [stderr]
    %r
    [stdout]
    %r

en: convert command %r cannot be run, check the image_converter setting
sk: príkaz convert %r nemožno spustiť, skontrolujte nastavenie image_converter

en: LaTeX command %r cannot be run (needed for math display), check the imgmath_latex setting
sk: Nemožno spustiť príkaz LaTeX %r (potrebný na zobrazenie math), skontrolujte nastavenia imgmath_latex

en: display latex %r: %s
sk: zobrazený latex %r: %s

en: inline latex %r: %s
sk: vnorený latex %r: %s

en: Permalink to this equation
sk: Trvalý odkaz na tento vzorec

en: intersphinx inventory has moved: %s -> %s
sk: inventár intersphinx bol presunutý: %s -> %s

en: loading intersphinx inventory from %s...
sk: načítanie inventára intersphinx z %s...

en: encountered some issues with some of the inventories, but they had working alternatives:
sk: nastali problémy s niektorými inventármi, ale boli nájdené funkčné alternatívy:

en: failed to reach any of the inventories with the following issues:
sk: nemožno získať žiadne inventáre kvôli týmto problémom:

en: (in %s v%s)
sk: (v %s v%s)

en: (in %s)
sk: (v %s)

en: intersphinx identifier %r is not string. Ignored
sk: identifikátor intersphinx %rnie je raťzec, ignorované

en: Failed to read intersphinx_mapping[%s], ignored: %r
sk: Zlyhalo čítanie intersphinx_mapping[%s], ignorované: %r

en: [source]
sk: [zdroj]

en: Todo
sk: ToDo

en: TODO entry found: %s
sk: Nájdená položka TODO: %s

en: <<original entry>>
sk: <<pôvodná položka>>

en: (The <<original entry>> is located in %s, line %d.)
sk: (<<original entry>> je umiestnená v %s, riadok %d.)

en: original entry
sk: pôvodná položka

en: highlighting module code...
sk: zvýrazňovanie syntaxe kódu modulu...

en: [docs]
sk: [dokumenty]

en: Module code
sk: Kód modulu

en: <h1>Source code for %s</h1>
sk: <h1>Zdrojový kód %s</h1>

en: Overview: module code
sk: Prehľad: kód modulu

en: <h1>All modules for which code is available</h1>
sk: <h1>Všetky moduly, pre ktoré je dostupný kód</h1>

en: error while formatting arguments for %s: %s
sk: chyba formátovania argumentov %s: %s

en: missing attribute %s in object %s
sk: chýba atribút %s objektu %s

en: "::" in automodule name doesn't make sense
sk: „::” v automodule nedáva zmysel

en: __all__ should be a list of strings, not %r (in module %s) -- ignoring __all__
sk: __all__ má byť zoznam reťazcov, nie %r (v module %s) -- ignorované __all__

en: missing attribute mentioned in :members: option: module %s, attribute %s
sk: chýbajúci atribút spomenutý vo voľbe :members: : modul %s, atribút %s

en: Bases: %s
sk: Základ: %s

en: alias of %s
sk: alias pre %s

en: alias of TypeVar(%s)
sk: alias pre TypeVar(%s)

en: Invalid __slots__ found on %s. Ignored.
sk: Neplatné __slots__ nájdené v %s. Ignorované.

en: Failed to parse a default argument value for %r: %s
sk: Zlyhalo spracovanie predvolenej hodnoty argumentu %r: %s

en: A captioned autosummary requires :toctree: option. ignored.
sk: Autosummary s popiskom vyžaduje voľbu :toctree: , ignorované.

en: failed to parse name %s
sk: zlyhalo spracovanie mena %s

en: failed to import object %s
sk: zlyhal import objektu %s

en: autosummary_generate: file not found: %s
sk: autosummary_generate: súbor nenájdený: %s

en: autosummary generats .rst files internally. But your source_suffix does not contain .rst. Skipped.
sk: autosummary interne generuje súbory .rst. Ale Váš source_suffix neobsahuje .rst. Preskočené.

en: directory to place all output in
sk: adresár umiestnenia výstupu

en: default suffix for files (default: %(default)s)
sk: predvolená prípona súboru (predvolene: %(default)s)

en: custom template directory (default: %(default)s)
sk: vlastný adresár šablón (predvolene: %(default)s)

en: document imported members (default: %(default)s)
sk: dokumentovať importovaných členov (predvolene: %(default)s)

en: Keyword Arguments
sk: Argumenty kľúčových slov

en: Example
sk: Príklad

en: Examples
sk: Príklady

en: Notes
sk: Poznámky

en: Other Parameters
sk: Ostatné parametre

en: Warns
sk: Varovania

en: invalid value set (missing closing brace): %s
sk: neplatná hodnota množiny (chýba koncová zátvorka): %s

en: invalid value set (missing opening brace): %s
sk: neplatná hodnota množiny (chýba začiatočná zátvorka): %s

en: malformed string literal (missing closing quote): %s
sk: neplatná textová konštanta (chýba koncová úvodzovka): %s

en: malformed string literal (missing opening quote): %s
sk: neplatná textová konštanta (chýba začiatočná úvodzovka): %s

en: Attention
sk: Výstraha

en: Caution
sk: Upozornenie

en: Danger
sk: Nebezpečné

en: Error
sk: Chyba

en: Hint
sk: Rada

en: Important
sk: Dôležité

en: Note
sk: Poznámka

en: See also
sk: Viď aj

en: Warning
sk: Varovanie

en: continued from previous page
sk: pokračovanie z predošlej strany

en: continues on next page
sk: pokračuje na ďalšej strane

en: Numbers
sk: Čísla

en: page
sk: strana

en: Table of Contents
sk: Obsah

en: Search
sk: Hľadať

en: Go
sk: OK

en: Show Source
sk: Zobraziť zdroj

en: Overview
sk: Prehľad

en: Welcome! This is
sk: Vitajte! Toto je

en: the documentation for
sk: dokumentácia

en: last updated
sk: posledná aktualizácia

en: Indices and tables:
sk: Indexy a tabuľky

en: Complete Table of Contents
sk: Celkový obsah

en: lists all sections and subsections
sk: zoznam všetkých sekcií a podsekcií

en: search this documentation
sk: hľadať v tejto dokumentácii

en: Global Module Index
sk: Celkový index modulov

en: quick access to all modules
sk: rýchly prístup ku všetkým modulom

en: all functions, classes, terms
sk: všetky funkcie, triedy, termíny

en: Full index on one page
sk: Celý index na jednej strane

en: Index pages by letter
sk: Indexové stránky po písmenách

en: can be huge
sk: môže byť rozsiahle

en: Navigation
sk: Navigácia

en: Search within %(docstitle)s
sk: Hľadať v %(docstitle)s

en: About these documents
sk: O dokumentácii

en: Copyright
sk: Autorské právo

en: Last updated on %(last_updated)s.
sk: Naposledy aktualizované %(last_updated)s.

en: Created using <a href="https://www.sphinx-doc.org/">Sphinx</a> %(sphinx_version)s.
sk: Vytvorené pomocou <a href="https://www.sphinx-doc.org/">Sphinx</a> %(sphinx_version)s.

en: Search %(docstitle)s
sk: Hľadať v %(docstitle)s

en: Previous topic
sk: Predošlá téma

en: previous chapter
sk: predošlá kapitola

en: Next topic
sk: Ďalšia téma

en: next chapter
sk: ďalšia kapitola

en: Please activate JavaScript to enable the search
        functionality.
sk: Prosím, na zapnutie funkcie hľadania,aktivujte
    JavaScript .

en: Searching for multiple words only shows matches that contain
        all words.
sk: Hľadanie viacerých slov vracia len zhody, ktoré obsahujú
        všetky slová.

en: search
sk: hľadať

en: Search Results
sk: Výsledky hľadania

en: Your search did not match any documents. Please make sure that all words are spelled correctly and that you've selected enough categories.
sk: Vášmu hľadaniu nezodpovedá žiadny dokument. Prosím, skontrolujte, že všetky zadané slová sú správne napísané a že ste zvolili vhodné kategórie.

en: Quick search
sk: Rýchle hľadanie

en: This Page
sk: Táto stránka

en: Changes in Version %(version)s &#8212; %(docstitle)s
sk: Zmeny vo verzii %(version)s &#8212; %(docstitle)s

en: Automatically generated list of changes in version %(version)s
sk: Automaticky generovaný zoznam zmien vo verzii %(version)s

en: Library changes
sk: Zmeny knižnice

en: C API changes
sk: Zmeny API C

en: Other changes
sk: Ostatné zmeny

en: Searching
sk: Hľadanie

en: Preparing search...
sk: Príprava hľadania...

en: , in
sk: , v

en: Hide Search Matches
sk: Skryť výsledky hľadania

en: Collapse sidebar
sk: Zbaliť bočný panel

en: Expand sidebar
sk: Rozbaliť bočný panel

en: Contents
sk: Obsah

en: Footnote [%s] is not referenced.
sk: Poznámka pod čiarou [%s] nie je odkazovaná.

en: Footnote [#] is not referenced.
sk: Poznámka pod čiarou [#] nie je odkazovaná.

en: more than one target found for 'any' cross-reference %r: could be %s
sk: viac ako jeden cieľ krížového odkazu %r: môže byť %s

en: %r reference target not found: %s
sk: %r cieľ odkazu nenájdený: %s

en: Could not fetch remote image: %s [%d]
sk: Nemožno získať vzdialený obrázok: %s [%d]

en: Could not fetch remote image: %s [%s]
sk: Nemožno získať vzdialený obrázok: %s [%s]

en: Unknown image format: %s...
sk: Neznámy formát obrázku: %s...

en: undecodable source characters, replacing with "?": %r
sk: nedekódovateľné zdrojové znaky, nahradené „?”: %r

en: skipped
sk: preskočené

en: failed
sk: zlyhalo

en: unknown directive or role name: %s:%s
sk: neznáma direktíva alebo meno role: %s:%s

en: unknown node type: %r
sk: neznámy typ uzla: %r

en: reading error: %s, %s
sk: chyba čítania: %s, %s

en: writing error: %s, %s
sk: chyba zápisu: %s: %s

en: Invalid date format. Quote the string by single quote if you want to output it directly: %s
sk: Neplatný formát dátumu. Použije jednoduché úvodzovky, ak ho chcete priamo vo výstupe: %s

en: toctree contains ref to nonexisting file %r
sk: strom obsahu obsahuje neexistujúci súbor %r

en: default role %s not found
sk: predvolená rola  %s nenájdená

en: Permalink to this definition
sk: Trvalý odkaz na túto definíciu

en: numfig_format is not defined for %s
sk: nie je definovaný numfig_format pre %s

en: Any IDs not assigned for %s node
sk: Žiadne ID nie je priradené uzlu %s

en: Permalink to this term
sk: Trvalý odkaz na tento termín

en: Permalink to this table
sk: Trvalý odkaz na túto tabuľku

en: Permalink to this code
sk: Trvalý odkaz na tento kód

en: Permalink to this image
sk: Trvalý odkaz na tento obrázok

en: Permalink to this toctree
sk: Trvalý odkaz na tento strom obsahu

en: Could not obtain image size. :scale: option is ignored.
sk: Nemožno získať veľkosť obrázku. voľba :scale: je ignorovaná.

en: too large :maxdepth:, ignored.
sk: príliš veľké :maxdepth:, ignorované.

en: document title is not a single Text node
sk: názov dokumentu nie je jeden uzol Text

en: Footnotes
sk: Poznámky pod čiarou

en: both tabularcolumns and :widths: option are given. :widths: is ignored.
sk: sú zadané obe, tabularcolumns aj voľba :widths:. :widths: je ignorované.

en: [image: %s]
sk: [obrázok: %s]

en: [image]
sk: [obrázok]

en: caption not inside a figure.
sk: titulok nie je vo vnútri figure.

en: unimplemented node type: %r
sk: neimplementovaný typ uzla: %r
